8 AM - 4 PM   +48 61 864 46 00
You are here: Merazet > Partners

Partners


We cooperate with over 200 manufacturers from Poland and abroad. Below you can find the short information about some companies:

Analytik Jena Analytik Jena is a provider of instruments and products in the areas of analytical measuring technology and life science. Its portfolio includes the most modern analytical technology and complete systems for bioanalytical applications in the life science area.
ABB Producent aparatury rozdzielczej wysokich, średnich i niskich napięć, transformatorów rozdzielczych mocy oraz stacji i systemów elektroenergetycznych.
ASCO Neumatics

Globalny koncern produkujący w Polsce oraz lider na rynku pneumatyki siłowej oraz urządzeń do sterowania przepływem. W zakładzie produkcyjnym w Łodzi produkuje zawory i wyspy zaworowe, komponenty układów odpylania, zawory elektromagnetyczne oraz kompletny program siłowników pneumatycznych.

Air Liquide

Air Liquide jest międzynarodową grupą zajmującą się produkcją i dystrybucją gazów dla przemysłu, ochrony zdrowia i środowiska oraz dostawą technologii, urządzeń typu zbiorniki kriogeniczne.

Amprobe

Amprobe produkuje urządzenia kontrolno-pomiarowe m.in. dla elektryki i budownictwa, specjalizuje się w urządzeniach przenośnych.

Anderson-Negele

Anderson-Negele projektuje i produkuje  innowacyjne czujniki i produkty do pomiaru i kontroli procesów w przemyśle spożywczym i farmaceutycznym.

Apar

Firma Apar, działa od 1985 roku na rynku automatyki, elektroniki i pomiarów, specjalizuje się w automatyce przemysłowej oraz produkcji obudów i złącz.

Axel Semrau

Axel Semrau produkuje urządzenia do analizy gazu ziemnego, oferuje szeroki wachlarz urządzeń pomiarowych, od małych, przenośnych mierników do chromatografów gazowych.

B&W Tek Firma B&W TEK, jest światowym liderem w produkcji spektrometrów Ramana, spektrometrów matrycowych, laserów oraz akcesoriów do spektroskopii.
Baker Gauges

Baker Gauges to firma z wieloletnim doświadczeniem w produkcji czujników i precyzyjnych instrumentów pomiarowych.

Bandelin

Firma posiada 60-letnie doświadczenie w technologii ultradźwiękowej, powszechnie wykorzystywanej w branżach, takich jak przemysł, konserwacja,  medycyna, farmacja i  stomatologia.

Binder

Największy na świecie producent komór do symulacji warunków środowiskowych, firma gwarantuje doskonałą symulację warunków biologicznych, chemicznych i fizycznych w swoich urządzeniach.

Bioscape

Firma powstała po fuzji przedsiębiorstw Ehret i Ebeco, posiada szeroki zakres produktów do profesjonalnego wyposażenia zwierzętarni: klatki konwencjonalne dla gryzoni, systemy IVC, stacje wymiany klatek i ściółki, komory do eutanazji, rozwiązania do chowu dużych zwierząt laboratoryjnych itp. Wszystkie produkty są najwyższej jakości i spełniają normy UE dotyczące chowu zwierząt laboratoryjnych.

Brookfield

Brookifield Engineering Laboratories to firma amerykańska, od ponad 75 lat jest wiodącym na świecie producentem wiskozymetrów i reometrów.

Bühler Technologies

Firma specjalizuje się w zakresie kontroli poziomu i temperatury, chłodnicach, filtracji i analizie gazu.

Burkert

Firma Bürkert od ponad 50 lat konstruuje i produkuje elementy do automatyzacji przemysłowych procesów przepływowych.

Cat

Firma od 35 lat specjalizuje się w produkcji wysokiej jakości mieszadeł mechanicznych i magnetycznych, homogenizatorów, płyt grzewczych i wytrząsarek.

Chauvin Arnoux

Firma powstała w 1893 r. i miała znaczący wpływ na rozwój technologii pomiarowej,  na przestrzeni XX wieku firma złożyła ponad 350 wniosków patentowych i znaków towarowych.  Chauvin Arnoux  produkuje m.in.  aparaturę do pomiarów urządzeń i instalacji elektrycznych.

CID Bio-Science

CID Bio-Science jest liderem w projektowaniu i produkcji instrumentów badawczych dla rolnictwa i ochrony środowiska, firma specjalizuje się w przenośnych urządzeniach do precyzyjnych pomiarów roślin.

De Lorenzo

De Lorenzo to włoska firma, która powstała w 1951 roku. Światowy lider w projektowaniu, rozwoju i produkcji zestawów edukacyjnych dla techników i specjalistów.

Comark  
di-soric Niemiecka firma di-soric od 30 lat specjalizuje się w produkcji czujników wykorzystywanych w automatyce przemysłowej. di-soric posiada w swojej ofercie szeroką gamę czujników, oświetlenia oraz systemów wizyjnych.
DV Power

Ta szwedzka firma została założona w 2000 roku przez grupę inżynierów z dużym doświadczeniem w dziedzinie energoelektroniki, od tamtego czasu DV Power  produkuje i rozwija nowe generacje urządzeń kontrolno-pomiarowych dla elektroenergetyki.

EA Technology

Brytyjski producent rozwiązań dla producentów i dystrybutorów energii elektrycznej, operatorów sieci kolejowych oraz właścicieli przemysłowych urządzeń energetycznych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie.

EAW Relaistechnik

Niemiecka firma EAW Relaistechnik ma ponad 80-letnie doświadczenie w produkcji przekaźników, styczników i rozdzielic.

Edmund Bühler Założona przez Edmunda Bühlera w Tübingen w 1880 roku, nadal jest firmą rodzinną, produkuje m.in. homogenizatory, melt spinnery, piece łukowe i wytrząsarki laboratoryjne
Elabo Elabo od lat wyznacza standardy produkcji elektronicznych i elektrotechnicznch stanowisk technicznych, automatycznych i półautomatycznych systemów testowych dla przemysłu i systemów szkoleniowych dla szeroko rozumianej elektroniki.
Elmetron

Elmetron to polska firma założona w 1989 roku, produkująca PH-metry, jonometry, symulatory PH, konduktometry, tlenomierze, wilgotnościomierze, termometry i grubościomierze.

EMB Barleben

Niemiecka firma EMB może pochwalić się ponad 45-letnim doświadczeniem w produkcji przekaźników Buchholza dla transformatorów, przekaźników nadzorczych przełącznika zaczepów i innych urządzeń.

Extech

Od 1971 Extech jest jednym z większych producentów i dostawców innowacyjnych, przenośnych przyrządów pomiarowych, testowych i narzędzi inspekcyjnych. Sprzedawane w ponad 100 krajach na całym świecie.

Faster

Faster Srl z siedzibą we Włoszech od 1984 roku jest jednym z wiodących europejskich producentów oprzyrządowania z laminarnym przepływem powietrza. Obecna produkcja obejmuje: komory laminarne I i II klasy bezpieczeństwa, komory do leków cytotoksycznych, dygestorii filtrowych, systemów przemysłowych z laminarnym przepływem powietrza.

Felix Instruments

Felix Instruments to producent analizatorów etylenu, dwutlenku węgla i tlenu dla przemysłu spożywczego. Oferuje urządzenia do kontroli jakości produktów podczas przechowywania, dojrzewania i transportu.

Fluke

Fluke jest światowym liderem w produkcji elektronicznych przyrządów diagnostycznych. Linie produktów firmy są przeznaczone dla specjalistów z różnych branż, najważniejsze segmenty rynku to:  montaż i konserwacja instalacji przemysłowych oraz układów elektronicznych,  pomiary elektryczne i temperatura, jakość powietrza w pomieszczeniach, kalibracja, biomedycyna.

Fritsch

FRITSCH jest uznawanym na całym świecie producentem przyrządów laboratoryjnych, urządzenia firmy są stosowane do przygotowania próbek i analizy wielkości cząstek.

Fröwag

Firma od ponad 15 lat produkuje urządzenia do testowania materiałów budowlanych, w ofercie MERAZET S.A. znajdują się m.in. penetrometry, płyty VSS i prasy Marshalla.

Funke Gerber

Firma funkcjonuje od 1904 roku. W swojej ofercie posiada  kompleksowe wyposażenie dla laboratoriów zajmujących się  analizą mleka i produktów mlecznych oraz wyposażenie przeznaczone dla laboratoriów browarniczych.

GK Sondermaschinenbau Od 50 lat producent sprzętu laboratoryjnego: łaźni wodnych, termostatów, kriostatów pod tradycyjnym logo Labortechnik Medingen.
GW Instek

Założona w 1975 roku firma Good Will Instrument była pierwszym profesjonalnym producentem z Tajwanu specjalizującym się elektrycznych przyrządach kontrolno-pomiarowych. W MERAZET S.A. dostępne są m.in. oscyloskopy, analizatory widma, zasilacze laboratoryjne oraz multimetry tego producenta.

Hanhart

Ta szwajcarsko-niemiecka marka była pionierem w produkcji stoperów i chronografów na pasku. Od momentu powstania firma kieruje się zasadami: maksymalna precyzja, niezawodność i solidność. Hanhart jest dziś światowym liderem i najważniejszym producentem zegarków precyzyjnych.

Hettich

Firma Hettich produkuje wirówki od ponad 100 lat a w ostatnim roku do swojej oferty dodała inkubatory. Ma na swoim koncie około 200 patentów i jest jednym z wiodących producentów wirówek laboratoryjnych na świecie.

HLC by DITABIS Niemiecka firma HLC by DITABIS posiada 15 letnie doświadczenie w produkcji urządzeń laboratoryjnych,  w tym systemów ssących, termobloków oraz termomikserów.
HMC

HMC jest firmą produkującą wysokiej  klasy autoklawy, cechujące się bardzo dużą trwałością, wysoką ergonomią oraz dużą łatwością w obsłudze. Dzięki temu oferowane urządzenia są w stanie zaspokoić potrzeby różnych typów laboratoriów. W ofercie firmy znajdują się zarówno małe autoklawy poziome, jak też autoklawy pionowe do ponad 130L.

HT Instruments

Firma HT Instruments powstała w 1983 roku jako producent sprzętu kontrolno-pomiarowego, mierników cęgowych oraz multimetrów cyfrowych. Portfolio firmy było następnie rozwijane o urządzenia do badania bezpieczeństwa elektrycznego, analizatory jakości energii, kamery termowizyjne oraz analizatory instalacji fotowoltaicznych. Dzięki doświadczeniu zespołów projektujących urządzenia i otwartości na potrzeby klientów HT Instruments nieustannie wzmacnia swoją pozycję lidera na rynku testerów bezpieczeństwa i oferuje innowacyjne i technologicznie zaawansowane rozwiązania.

Welch

W roku 1947, kiedy powstawała, firma Ilmvac zajmowała się produkcją szerokiego spectrum urządzeń  ze wszystkich kategorii sprzętu laboratoryjnego, dziś koncentruje swoje wysiłki w sferze technologii próżniowej oferując m.in. pompy i wyparki próżniowe oraz mierniki próżni.

Keller

Szwajcarska firma, która jest największym w Europie producentem piezorezystancyjnych czujników i przetworników ciśnienia, ma w swojej ofercie ponad 3000 różnych urządzeń, od miniaturowych czujników używanych w medycynie, lotnictwie czy badaniach naukowych, po kompletne skomputeryzowane stanowiska do testowania przetworników ciśnienia.

Kern & Sohn

Kern & Sohn to firma rodzinna, która od sześciu generacji poświęca się produkcji precyzyjnych wag laboratoryjnych i przemysłowych. 169 lat doświadczenia i oddanie wysokiej jakości pozwoliło ugruntować pozycję kojarzonej z precyzją i niezawodnością marki.

Krüss

Niemiecka firma A. Kruss Optronic od ponad 200 lat  na rynku jest renomowanym producentem sprzętu laboratoryjnego, wyposażenia badawczego między innymi: refraktometrów, polarymetrów, mikroskopów.

Koettermann Koettermann to lider w produkcji meblowego wyposażenia laboratorium. Oferta firmy obejmuje pełne zabudowy meblowe, systemy dostarczenia mediów na stanowisko pracy, najbardziej ergonomiczne i najbezpieczniejsze dygestoria oraz szerokie spektrum szaf bezpieczeństwa.
Lambrecht Niemiecka firma LAMBRECHT może pochwalić się ponad 150-letnim doświadczeniem w produkcji aparatury meteorologicznej cieszącej się uznaniem użytkowników na całym świecie.
Langlois Langlois specjalizuje się w produkcji pomocy technodydaktycznych dla szkolnictwa zawodowego oraz wyższych uczelni technicznych. Francuska firma.
Leybold Firma produkuje zestawy edukacyjne do kształcenia akademickiego oraz szkolenia zawodowego z zakresu fizyki, chemii, biologii oraz elektroniki, elektrotechniki, automatyki, telekomunikacji, maszyn elektrycznych, odnawialnych źródeł energii i fotoniki, jest częścią grupy LD Didactic.
Limatherm

Firma specjalizuje się w produkcji  aparatury kontrolno pomiarowej, głównie przemysłowych czujników temperatury. Firma powstała w 1969 roku, obecnie należy do Grupy INTROL notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych od 2007r.

Lovato Electric

Od 90 lat firma działa i rozwija się na rynku elektromechanicznych i elektrycznych komponentów urządzeń elektrycznych. Wyłączniki silnikowe, styczniki, przyciski, soft starty, przekaźniki, mierniki cyfrowe oraz regulatory są tylko niektórymi z produktów w pełni zaprojektowanych przez LOVATO Electric.

Lumel

LUMEL S.A. należy do czołowych europejskich producentów urządzeń automatyki przemysłowej oraz precyzyjnych odlewów ciśnieniowych, działa na rynku od 1953 r.

Makita

Makita to największy producent elektronarzędzi profesjonalnych oraz uznany lider w tej dziedzinie na skalę światową, posiada swoje fabryki w Japonii, Chinach, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Brazylii i Rumunii.

Maselli Misure

Firma Maselli Misure została założona w 1948r. i od początku swojej działalności specjalizuje się w badaniu, projektowaniu i produkcji analizatorów i automatycznych systemów do analizy cieczy opartych na refraktometrii. Posiada w ofercie refraktometry stacjonarne, refraktometry laboratoryjne oraz systemy do pomiaru CO2 oraz alkoholu w napojach oraz piwie.

Marcel Firma Marcel jest od lat jednym z cenionych polskich producentów aparatury i oprogramowania medycznego.
Megger Megger jest światowym liderem i marką premium w dziedzinie urządzeń pomiarowych oraz diagnostycznych w energetyce. Nazwa Megger funkcjonuje już ponad 120 lat jako pojęcie, a marka została po raz pierwszy zarejestrowana jako znak towarowy w 1903 roku.
Meiji Techno Jeden z najlepszych na świecie producentów mikroskopów edukacyjnych, laboratoryjnych i przemysłowych. Firma Azuma Optics została założona w 1964 r. W 1975 zmieniła nazwę na Meiji Techno, jej produkty są sprzedawane na rynkach całego świata.
Mertik Maxitrol

Mertik Maxitrol - producent regulatorów ciśnienia i temperatury, filtrów do gazu oraz zaworów odcinających wyzwalanych przepływem lub termicznie.

Metrel

Firma od 1957 roku specjalizuje się w produkcji i wysokiej jakości urządzeń kontrolno-pomiarowych, co roku 10% swoich przychodów inwestuje w dalszy rozwój.

Metrix  
Motic

Jeden ze znanych na świecie producentów mikroskopów edukacyjnych, laboratoryjnych i przemysłowych. Firma MOTIC została założona w 1988 r. Posiada bogatą ofertę mikroskopów optycznych, kamer mikroskopowych oraz

oświetlaczy.
Nabertherm

Nabertherm z 350 pracownikami opracowuje i produkuje piece przemysłowe do różnych zastosowań, od ponad 60 lat, firma oferuje najszerszy asortyment pieców na świecie.

Owon

Firma zajmuje się produkcją zaawansowanych technologicznie instrumentów, m.in. oscyloskopów, generatorów funkcyjnych i zasilaczy laboratoryjnych.

Paul Wegener

Paul Wegener produkuje wysokiej jakości urządzenia do pomiarów i rejestracji temperatury, ciśnienia oraz innych wielkości fizycznych, zastosowanie znajdują one w różnorodnych procesach podczas budowy, techniki nadzoru i kontroli warunków panujących w budynkach, magazynach itp.

Philipp Kirsch

Firma jest producentem profesjonalnych chłodziarek i zamrażarek dla branży opieki zdrowotnej oraz laboratoriów. Kirsch jest liderem na rynku w niemieckich aptekach;  szpitale, przychodnie, banki krwi oraz firmy chemiczne i farmaceutyczne również są częstymi użytkownikami sprzętu tej firmy.

Pol-Eko Polski producent urządzeń termostatycznych, chłodziarek, zamrażarek laboratoryjnych, suszarek i sterylizatorów. Laboratorium pomiarowe Pol-Eko posiada akredytację PCA
Phoenix Instrument

Firma Phoenix Instruments oferuje szerokie spektrum urządzeń laboratoryjnych, m.in. konduktometry, ph-metry, mieszadła, wytrząsarki, wagi i wiele innych.

Proceq Szwajcarska firma założona w 1954 roku, jest wiodącym producentem wysokiej jakości przyrządów przenośnych do badań nieniszczących materiałów, takich jak beton, metal lub papier. Oryginalny młotek Schmidta jest wynalazkiem firmy Proceq.
Sauter Niemiecka firma oferująca szeroką gamę innowacyjnych rozwiązań pomiarowych. Oferta firmy obejmuje m.in. analogowe mierniki siły, klucze dynamometryczne, mierniki grubości powłok, ultradźwiękowe mierniki grubości ścianek, twardościomierze gumy i metali.
Schmidt + Haensch Niemiecka firma Schmidt + Haensch może pochwalić się 150-letnim doświadczeniem w produkcji aparatury analitycznej szczególnie dla przemysłu cukrowniczego. Produkuje polarymetry i refraktometry najwyższej klasy.
Schneider Electric

Firma Schneider Electric powstała w roku 1836, na przestrzeni lat stała się globalnym ekspertem w zakresie zarządzania energią. W 1998 roku  powstała firma Schneider Electric Industries Polska, która jest producentem wyłączników i rozłączników aparatury niskich napięć.

SDS SDS jest największym dostawcą pasz dla zwierząt laboratoryjnych w Europie, siedziba firmy znajduje się w Essex w Wielkiej Brytanii
Sefelec

Założona w 1965 roku, francuska firma Sefelec jest liderem w produkcji urządzeń badających  bezpieczeństwo elektryczne.

Sonel

SONEL S.A. jest polskim producentem wysokiej jakości przyrządów pomiarowych dla elektroenergetyki i telekomunikacji, w czerwcu 2008 r. spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych, akcje SONEL S.A. notowane są na rynku podstawowym.

Spectra Precision Producent wysokiej jakości niwelatorów laserowych oraz systemów do sterowania maszyn z ponad 60-letnim doświadczeniem.
Swift Optical Instruments

Firma Swift Optical Instruments od ponad 50 lat jest światowym liderem w projektowaniu i produkcji wysokiej jakości mikroskopów. Ostatnio, aby sprostać rosnącym wymaganiom nauczycieli i studentów, Swift Optical wprowadził całkowicie nową linię produktów przeznaczonych do cyfrowego obrazowania. 

Tanel TANEL produkuje wilgotnościomierze od 1982 r. Zasadniczą częścią produkcji są wilgotnościomierze drewna. Od 2008 r. firma prowadzi również laboratorium pomiarowe zajmujące się testowaniem i kalibracją wilgotnościomierzy oraz opracowywaniem charakterystyk pomiarowych dla pomiarów wilgotności różnych materiałów.
Testing Firma specjalizuję się w produkcji wysokiej jakości urządzeń laboratoryjnych do badań betonów oraz cementów. Oferta zawiera kompletny sprzęt począwszy od form do maszyn wytrzymałościowych.
Testo Testo Sp.z o.o. jest oddziałem niemieckiej firmy Testo AG,która od ponad 50 lat specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży urządzeń kontrolno-pomiarowych m.in.dla branży wentylacyjnej i klimatyzacyjnej.
TFA Dostmann TFA Dostmann GmbH to niemiecka firma, działająca od 50 lat na rynku producent termometrów, termohigrometrów, stacji pogodowych i zegarów.
Vogel Niemiecki producent precyzyjnych narzędzi pomiarowych. Oferta obejmuje przyrządy takie jak suwmiarki, mikrometry, średnicówki itp.
WATEK Czeski lider w produkcji systemów oczyszczania wody.  Firma zajmuje się projektowaniem i produkcją demineralizatorów oraz dejonizatorów.
Wieland Electric

Firma Wieland Electric założona w 1910 posiada swoją siedzibę w Bambergu, należy do grona czołowych producentów technologii połączeń elektrycznych. Oferta zawiera ponad 20,000 różnych komponentów przeznaczonych do zastosowania w automatyce oraz instalacjach budynkowych.

Wika

WIKA jest światowym liderem w dziedzinie pomiarów ciśnienia i temperatury, każdego roku dostarcza ponad  43 miliony wysokiej jakości produktów do ponad 100 krajów świata.

Wille-Geotechnik Producent precyzyjnych systemów przeznaczonych do badań właściwości gruntów i asfaltów. W ofercie znajdują się między innymi statyczne i dynamiczne maszyny do testów trójosiowych.
Wolf Niemiecki producent przyrządów pomiarowych specjalizujący się w produkcji różnego typu różnego typu grubościomierzy.
Zorn

Wiodący producent płyt dynamicznych wprowadzający ciągłe ulepszenia i modernizacje do swoich produktów aby sprostać wymaganiom klientów.

 

 

Contact
 
MERAZET Spółka Akcyjna
ul. J.Krauthofera 36,
60-203 Poznań

 

tel. +48 61 8644 600,

fax: +48 61 8651 933

 

e-mail: poczta@merazet.pl

 

catalogue Order

See our current product catalogues.

Newsletter