» » UltraTev Plus 2 – miernik wyładowań niezupełnych

UltraTev Plus 2 – miernik wyładowań niezupełnych

Post w kategorii: Nowości - aparatura elektryczna | 0

Miło nam poinformować, że 12 maja 2017 r zostaliśmy wyłącznym dystrybutorem firmy EA Technology w Polsce.

EA Technology to brytyjski producent rozwiązań dla producentów i dystrybutorów energii elektrycznej, operatorów sieci kolejowych oraz właścicieli przemysłowych urządzeń energetycznych w Wielkiej Brytanii i na całym świecie..

UltraTev Plus 2

Szczególnie polecamy naszym klientom miernik wyładowań niezupełnych UltraTev Plus 2. Jest to jedyne urządzenie do pomiaru wyładowań niezupełnych w naszej ofercie. Miernik jest lekki, mieści się w dłoni, a jego regularne stosowanie pozwala zapobiegać awariom w punktach dystrybucji energii elektrycznej.

Miernik posiada wbudowane czujniki, które pozwalają wykryć wyładowania niezupełne występujących wewnątrz izolacji przy zastosowaniu metody TEV ( przejściowe napięcia doziemienia) oraz wyładowań na powierzchni izolacji metodą ultradźwiękową. Urządzenie może być stosowane do pomiarów na zewnątrz przy użyciu opcjonalnego czujnika z czaszą oraz w rozdzielniach wnętrzowych z możliwością stosowania zewnętrznego mikrofonu. Daje również możliwość detekcji WNZ w kablach po zastosowaniu dedykowanego przekładnika prądowego.

Podczas analizy danych ważne jest odróżnianie wyładowań niezupełnych od szumów i zakłóceń występujących podczas pomiarów. Dlatego dużym ułatwienie dla użytkownika jest informacja wyświetlana na ekranie czy mamy do czynienia z szumem czy też WNZ. Pomocnym narzędziem jest możliwość zarejestrowania przebiegu fazowego oraz możliwość prowadzenia nasłuchu za pomocą dostarczonych słuchawek.

Więcej informacji można uzyskać na stornie producenta: www.eatechnology.pl.